Close

Законопроєкт про управління відходами

Екологи заявили, що відходи гірничої промисловості дозволять використовувати в будівництві.
Нове законодавство про управління відходами дозволить використовувати відходи гірничої промисловості в будівництві, повідомили в громадському формуванні “Екологічний патруль”.
Повідомляється, що згідно з проектом нового закону № 2207-1д “Про управління відходами”, який прийнятий в першому читанні, вже не вважаються відходами відходи добувної промисловості, які утворилися в результаті проведення розвідувальних робіт, видобутку, обробки та зберігання корисних копалин і розробки родовищ корисних копалин. Це дозволить використовувати їх при будівництві. Крім того, вводиться термін “сортування”, “розширена відповідальність виробника”. Більше не вважаються біологічними відходами трупи тварин. У той же час “Екопатруль” зазначає, що в законопроекті відсутні норми, які стосуються відносин домогосподарств, згадки про обов’язковий Договір на вивезення сміття для населення або алгоритм взаємодії, поняття “інвентаризація відходів”, “технічні паспорти відходів”, “реєстрові карти відходів” . “Екопатруль” зазначає, що законопроект в цілому спрямований на зменшення відходів і пропонує механізми, які можуть збільшити зацікавленість в переробці сміття у всіх сферах. Однак окремі положення все ж варто прописати детальніше, тому організація планує напрацьовувати поправки до тексту законопроекту до другого читання.

 

Джерело: https://society.comments.ua/ua/news/developments/zakonoproekt-pro-upravlinnya-vidhodami-bude-stimulyuvati-pererobku-smittya-u-vsih-sferah—ekologi-665321.html